Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Mobilis łączy siły z FlixBusem

Mobilis łączy siły z FlixBusem

Warszawa, maj 2018 – Spółka Mobilis, największa w Polsce firma transportowa, nawiązała współpracę z FlixBusem, europejskim liderem wśród operatorów dalekobieżnych połączeń autobusowych. W ramach kooperacji Mobilis świadczyć będzie kompleksowe usługi transportowe na rzecz pasażerów korzystających z usług FlixBusa. Dziewięć dalekobieżnych autobusów firmy Mobilis realizować będzie wybrane połączenia z nowej siatki FlixBusa. Współpraca rozpocznie się w połowie czerwca br.

Połączenie sił stworzy synergię dla obu spółek i co równie ważne – wpłynie na dalszy rozwój oferty dalekobieżnych połączeń autobusowych dla pasażerów.

Aktualnie Mobilis obsługuje zarówno lokalne, regionalne, jak i dalekobieżne linie autokarowe. Flota spółki to ponad 1000 autobusów i autokarów – nowoczesnych pojazdów marek Scania, Solaris, Iveco, Autosan, Mercedes, Volvo i Man, przeznaczonych do obsługi komunikacji miejskiej, dalekobieżnej oraz turystycznej.

– Jestem przekonany, że nasza współpraca przełoży się na wiele korzyści dla posażerów. Mobilis posiada duże doświadczenie w obsłudze połączeń lokalnych, regionalnych oraz kursów dalekobieżnych. Nasze know-how pozwala nam nieustannie podnosić jakość oferowanych usług. Dostarczamy kompleksową usługę tj. wykwalifikowanych i wyszkolonych kierowców, tabor oraz zaplecze techniczne – w Krakowie jako główną bazę, gdzie już dziś mamy doskonały zespół specjalistów przygotowanych do obsługi każdego rodzaju połączeń. Bez wątpienia wszystko to przełoży się na satysfakcję i zadowolenie klientów FlixBusa. W ramach obsługi letniej siatki połączeń zapewnimy 9 autobusów Scania Touring i jeden zapasowy, aby wspierać nasze połączenia bądź innych partnerów FlixBusa. Tabor dostosujemy do standardów firmy. Zielone autobusy będą przewoziły pasażerów w ramach letniego rozkładu jazdypowiedział Dariusz Załuska, Prezes Zarządu Mobilis Sp. z o.o..

Lokalne partnerstwa podstawą działania FlixBusa

Poza Mobilisem, do grona partnerów FlixBusa w tym roku dołączyło już 10 polskich przedsiębiorstw autobusowych. Zgodnie z założeniami modelu biznesowego FlixBusa, firmy partnerskie odpowiadają za zarządzanie flotą, podczas gdy po stronie FlixBusa leżą przede wszystkim kwestie związane z technologią.

Cieszymy się, że tak renomowana firma jak Mobilis postanowiła do nas dołączyć. Zróznicowane doświadczenie Mobilisa, nie tylko w połączeniach dalekobieżnych, może być dla nas niezwykle cenne. Ze swojej strony zagwarantujemy natomiast odpowiednie zaplecze technologiczne, sprzedażowe czy marketingowekomentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus PolskaW ramach letniego rozkładu, Mobilis obsłuży trzy nasze połączenia, jednak nie wykluczamy rozszerzenia współpracy w kolejnych sezonach.

Pobierz komunikat prasowy (PDF)