Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

FlixBus zaczyna operować w ramach codziennych kursów z Kijowa, Lwowa, Równego oraz Żytomierza

FlixBus zaczyna operować w ramach codziennych kursów z Kijowa, Lwowa, Równego oraz Żytomierza

++ Największy europejski przewoźnik międzymiastowy poszerza swoją zieloną sieć o Ukrainę ++ Ponad 60 dziennych i nocnych kursów do 7 różnych krajów: FlixBus zapewnia ukraińskim miastom pierwsze połączenie z resztą Europy ++ Bezpośrednie podłączenia z Polską oraz Czechami od 27 lipca ++ Ekologiczne i sprytne podróże: FlixBus wyznacza nowe standardy usługowe ++ Zbliżając do siebie Europę — jeszcze więcej połączeń w naszej ofercie

Kijów/Berlin/Monachium, 25.07.2017 r.FlixBus, przewoźnik dysponujący najbardziej rozbudowaną siecią połączeń autobusowych w Europie, zapewnia pierwsze bezpośrednie połączenia z Ukrainy. Nina Göbbels, rzecznik prasowy FlixBus: „Począwszy od 27 lipca pierwsze zielone autobusy FlixBus zapewniają bezpośrednie połączenia nocne Kijowa, Lwowu, Równych i Żytomierza z innymi europejskimi miastami. Podróżni z Ukrainy będą mogli dotrzeć do różnych miejsc w Polsce i Czechach bez konieczności przesiadki. Dalsze dzienne połączenia z Kijowa zostaną uruchomione 10 sierpnia, ale już teraz widoczne są w naszym systemie online”. Dzięki nowym trasom FlixBus podróżni będą mogli wyruszyć w podróż do ponad 60 europejskich miast tylko z jedną przesiadką. Europejskie bilety na nowe połączenia można zamówić online, na naszej nowej stronie internetowej www.flixbus.pl już za 20 .

Zbliżajmy do siebie Europę — jeszcze więcej połączeń w naszej ofercie

Firma FlixBus powstała jako startup w Niemczech w roku 2013. Ta europejska sieć na chwilę obecną zapewnia już 200 000 dziennych połączeń do ponad 1200 miejsc w 24 krajach. Nikolai Voitiouk, wiceprezes FlixBus w Europie Wschodniej: „Zbliżamy do siebie europejskie miasta. Otwarcie połączeń FlixBus na Ukrainie to kolejny krok w ekspansji naszej zielonej sieci na wschód. Wraz z decyzją dotyczącą o prawie bezwizowego podróżowania do europejskich miast dla ukraińskich obywateli spodziewamy się dużego zapotrzebowania na nowe, transgraniczne połączenia z Ukrainy. Mamy też w planach dalsze połączenia z Ukrainy do europejskich stolic”.

Bilet InterFlix – oferta specjalna na europejskie przejazdy w obie strony

Aby ułatwić podróże po Europie, FlixBus oferuje bilet InterFlix, który umożliwia pasażerom podróże do pięciu miast w całej Europie za 99 € (według obecnego przelicznika jest to około 420 ). Ponieważ bilet jest ważny przez trzy miesiące, jest bardzo przydatny podczas podróży tam i z powrotem autobusem po Europie. Bilet można kupić na stronie www.interflix.flixbus.com. Kody voucherów biletu InterFlix można wykorzystać wyłącznie na połączenia bezpośrednie i tylko przez stronę internetową. 

Ekologiczne i sprytne podróże – aplikacja FlixBus już wkrótce na Ukrainie

Bilety na nowe połączenia transgraniczne z Kijowa, Lwowa, Równych i Żytomierza dostępne są już na stronie www.FlixBus.pl, we współpracujących z nami biurach podróży w całej Europie oraz bezpośrednio u kierowcy autobusu. Nina Göbbels: „Tak samo jak linie lotnicze, w naszym sklepie online stosujemy dynamiczne ustalanie cen. Bilety na nowe połączenia już teraz są dostępne od 20 ”. Dzięki gniazdkom elektrycznym, możliwości bezpłatnego przewiezienia dwóch sztuk bagażu oraz bezpłatnemu połączeniu Wi-Fi, wygodnym siedzeniom na klimatyzowanych pokładach autobusów, FlixBus wyznacza nowe standardy dla podróżowania po Europie.

Nina Göbbels: „Wkrótce aplikacja FlixBus dostępna będzie również w języku ukraińskim. Za pomocą naszej mobilnej aplikacji na systemy iOS, Windows i Android, podróżni mogą z łatwością zarezerwować bilety, sprawdzić dostępne trasy, uzyskać informacje na temat ich podróży oraz korzystać z narzędzia nawigacyjnego, które poprowadzi ich w miejsce odjazdu. W razie opóźnienia nasi klienci są oni o nim informowani przez powiadomienie push w aplikacji. FlixBus jest pierwszą na europejskim rynku marką, która zapewnia taką usługę zarządzania opóźnieniami. Wykorzystując śledzenie GPS w czasie rzeczywistym, zespół FlixBus monitoruje wszystkie swoje zielone autobusy i wylicza potencjalne opóźnienia. Odprawić można się bezpośrednio w autobusie za pomocą kodu QR wczytanego w aplikację. Elastyczne zmiany w rezerwacji oraz anulowanie biletu są możliwe nawet na 15 minut przed odjazdem.

Pobierz komunikat prasowy (PDF)