Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

FlixBus ogłosił pięciu partnerów lokalnych, którzy będą obsługiwać wybrane połączenia letniej siatki


 

Nowi partnerzy FlixBusa

Warszawa, 21 marca 2018 – Na targach Warsaw Bus Expo w podwarszawskim Nadarzynie, FlixBus oficjalnie rozpoczął współpracę z pięcioma partnerami autobusowymi, którzy obsłużą wybrane trasy z letniego rozkładu. Wśród nich znalazły się spółki: Follow me!, Voyager, E-bus, Inter oraz PKS Szczecinek. W ramach nowej, letniej siatki połączeń FlixBus planuje łącznie współpracować z 10-12 lokalnymi firmami autobusowymi.

Ogromnie się cieszymy, że możemy powitać w naszej FlixBusowej rodzinie pięć lokalnych firm z długoletnią tradycją na polskim rynku przewozów mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus PolskaDzięki połączeniu sił będziemy mogli zaoferować polskim pasażerom najatrakcyjniejszą ofertę dalekobieżnych połączeń autobusowych. Zarówno autobusy naszych partnerów, jak i usługi przez nich świadczone spełniają najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Model biznesowy FlixBusa opiera się na ścisłej współpracy z lokalnymi przewoźnikami. Partnerzy autobusowi to zwykle rodzinne firmy, których sukces budowany jest przez pokolenia – są odpowiedzialni za codzienne operacje oraz flotę zielonych FlixBusów. – FlixBus oferuje przewoźnikom nie tylko możliwość bezpiecznego i stabilnego funkcjonowania na trudnym rynku, lecz także długoterminowy wzrost i rozwój w ramach najsilniejszej marki komentuje Tomasza Blocha, Prezes firmy Follow me!Ponad dwuletnie doświadczenie i wymierny sukces, jaki osiąga Follow me!, współpracując z marką FlixBus, zaowocowało rozszerzeniem współpracy na rynku polskim.

Zespół FlixBusa zajmuje się planowaniem sieci, obsługą klienta, zarządzaniem jakością, marketingiem i sprzedażą, a także rozwojem biznesu i technologii. – FlixBus swoją strategią przyczynia się do „globalizacji” transportu. Jednocześnie pozwala, aby lokalne firmy, które  posiadają  wysoką  jakość  świadczonych usług, współuczestniczyły w tworzenie rynku przewozowego. Dzięki takiej symbiozie pasażer ma zapewnione jednakowe standardy bez względu na kierunek podróży. Przyszłość usług transportowych będzie rozwijana w  oparciu  o  technologie  informatycznekomentuje Dariusz Pieczara, Prezes Zarządu Inter.

Nowa letnia siatka połączeń FlixBusa zostanie wprowadzona na przełomie maja i czerwca br. Łącznie FlixBus planuje współpracować z 10-12 lokalnymi przewoźnikami. – Od pewnego czasu chcieliśmy rozszerzyć działalność o regularne linie międzymiastowe, a współpraca z FlixBus to dla nas idealne rozwiązanie mówi Emil Bonowicz, właściciel firmy E-busJestem przekonany, że renoma FlixBusa i jego ustabilizowana pozycja na rynku w połączeniu z profesjonalizmem, najnowocześniejszym taborem oraz wysoką jakością usług E-Busa przyniesie korzyści dla obu firm, a przede wszystkim dla klientów.

Pierwsi partnerzy FlixBusa letniej siatki połączeń

Follow me! (Szczecin): założona prawie 20 lat temu przez dwóch braci rodzinna firma specjalizująca się w transferach na lotniska. Konsekwentne działania, odważne i przemyślane decyzje oraz innowacyjna oferta spowodowały, że dzisiaj jest to jedna z największych firm przewozowych w północno-zachodniej Polsce. Spółka jest partnerem FlixBusa od grudnia 2015 roku, obecnie rozszerza dotychczasową współpracę.

INTER (Strzelce Opolskie): spółka, która rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku, realizując przewóz osób na liniach ekspresowych: Katowice-Kraków oraz Jaworzno-Kraków. W letnim rozkładzie FlixBusa będzie jednym z największych partnerów (poza Souter Holdings), z ponad dziesięcioma autobusami jeżdżącymi w zielonych barwach.

E-Bus, Emil Bonowicz (Lipno): firma z rodzinną tradycją, która od 1989 roku zajmuje się profesjonalnym przewozem osób autokarami. W swojej flocie posiada autokary najwyższej klasy turystycznej.

PKS Szczecinek: firma z długoletnią tradycją, która działa nieprzerwanie od 1946 roku. Obecnie firma jest w trakcie zmian strukturalnych, realizując założenia inwestycyjne, odnowy taboru czy rozszerzenia zakresu usług podstawowych – wszystko po to, aby być bardziej konkurencyjną i nieustannie wzbogacać profil własnej działalności.

Voyager (Gorlice): dotychczasowy partner PolskiegoBusa, od teraz oficjalny partner FlixBusa. Wynajem autokarów i busów, jak i przewozy na regularnych liniach, oferuje już od 1996 roku. Voyager oferuje przewozy na stałych liniach, pomiędzy takimi miastami jak Kołobrzeg, Kraków, Tarnów, Zakopane, Nowy Sącz, Wysowa Zdrój czy Gorlice. – Decyzją o dołączeniu do rodziny FlixBus była odpowiedź na pytanie czy chcemy płynąć w głównym nurcie przewozów pasażerskich w Europie i Polsce, czy też płynąć pod prąd. Oprócz pozytywnych założeń ekonomicznych, spodziewamy się jako przewoźnik wiele nauczyć od naszego dużego partnera – komentuje Kamil Wojtarowicz, Prezes Zarządu w firmie Voyager.

Pobierz komunikat prasowy (PDF)