Jeśli masz problem z otwarciem strony, zadzwoń na +48 22 307 93 34 lub skorzystaj z FlixBus Google Assistant App.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

FlixBus startuje 3. Grudnia ze Szczecina

Numer 1 Europy wjeżdża do Polski: FlixBus startuje 3. Grudnia ze Szczecina

Komunikat prasowy, 02/12/2015

++ 9 razy dziennie non-stop ze Szczecina do Berlina i Lotniska Berlin Tegel TXL ++ Z jedna przesiadką do licznych destynacji w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Czech, Skandynawii ++ Flixbus ustala nowe standardy podróży i komfortu: darmowy Wi-Fi, gniazdka do prądu, więcej miejsca na nogi w klimatyzowanych autokarach ++ nowa współpraca: FollowMe! pierwszym partnerem FlixBus’a w Polsce ++

Szczecin/Berlin/Monachium, 02/12/2015 – Ze Szczecina wygodnie, tanio i zielono do Berlina, Amsterdamu lub Paryża, dniem i nocą: Europejski lider przewozów autokarowych, FlixBus, startuje 3. grudnia po raz pierwszy w Polsce. Od 3. grudnia kursują zielone autokary 9 razy dzienne miedzy Szczecinem, Berlinem i lotniskiem Berlin Tegel (TXL). FlixBus: „Oferujemy najlepszy serwis po najlepszych cenach.” Bilety od 7 Euro dostępne na stronie www.FlixBus.pl, darmowe Wi-Fi, rezerwacja z gwarantowanym miejscem do siedzenia i 3 sztuki bagażu w cenie. Z jedną przesiadką możliwość podróży do ponad 350 destynacji w obecnie 10 krajach Europy.

FollowMe! Pierwszym polskim partnerem FlixBus’u

FlixBus stawia przy operacji linii na współprace z mocnymi partnerami lokalnymi. FollowMe! dołącza jako pierwsza polska firma do grupy ponad 200 przedsiębiorstw transportowych w Niemczech, Austrii, Włoszech, Francji i Holandii. Od wielu lat sprawnie operująca spółka Interglobus, w województwie Zachodnio-Pomorskim znana jako FollowMe!, będzie jeździła czterema zielonymi autokarami FlixBus na linii Szczecin-Berlin. Max Zeumer, Dyrektor Międzynarodowego Biznesu, FlixBus: „W FollowMe! znaleźliśmy idealnego partnera z którym możemy wspólnie rozpocząć działalność w regionie. Obok nowoczesnej floty możemy liczyć na wieloletnie doświadczenie i pierwszorzędna jakość obsługi .”

Najszybsze połączenie z Lotniskiem Tegel – Codzienne do całej europy

Tomasz Bloch, Prezes FollowMe!: „Nasza nowa linia oferuje pasażerom ze Wschodnie-Pomorskiego najszybsze połączenie z międzynarodowym lotniskiem Berlin Tegel. Jednocześnie liczymy Szczecin przez Berlin ZOB z międzynarodową siecią policzeni FlixBus” Przez to, od grudnia będzie istniała możliwość podróżowania ze Szczecina do wielu europejskich miast takich jak Hamburg, Amsterdam, Paryż czy Bruksela – wygodnie, tanio i bezpiecznie z tylko jedną przesiadką w Berlinie. Max Zeumer: „Nowa linia ze Szczecina do Berlina to dopiero początek. Od 2016 będziemy kontynuować rozbudwe naszej sieci.”

Najlepszy serwis w najlepszej cenie – FlixBus tworzy nowe standardy w Europie

W cenie od 7 Euro za bilet jest darmowe Wi-Fi, rezerwacja z gwarantowanym miejscem do siedzenia, dwie sztuki bagażu plus jeden bagaż podręczny. Na pokładzie są dostępne niedrogie snaki i napoje, a zakup biletu można wygodnie dokonać na www.FlixBus.pl , przez aplikacje na telefonie komórkowym lub, w poszczególnych biurach podroży. Bettina Engert, Head of Corporate Communications, FlixBus: „Check-in przeprowadzany jest szybko i prosto przez kod QR. Przebukowanie jest możliwe aż do 15 minut przed odjazdem. Oferujemy naszym klientom najlepszy serwis po najlepszej cenie.”

Bezprecedensowy model biznesu formułą miedzynarodowego sukcesu

FlixBus, który rozpoczął działalność w Niemczech w 2013 roku, oferuje obecnie 45.000 codziennych połączeń do około 550 destynacji w 16 krajach. Sukces młodej firmy opiera się na unikatowym modelu biznesu, innowacyjnym systemie sprzedażny biletów i na ścisłej współpracy z zasiedziałymi przedsiębiorstwami regionalnymi. Max Zeumer: „Zielone autokary FlixBus stworzyli zupełnie nowe standardy podróży w komforcie i serwisie. Obecnie zajmujemy się rozbudową naszego biznesu razem z naszymi parterami w kierunku Europy Środkowo-Wschodniej.”

Download Press Release (PDF)