Bus Jasło - autobus w obie strony

Podróżuj w zgodzie ze środowiskiem

Nasze autobusy wyróżniają się świetnym współczynnikiem śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera i przejechane kilometry.
Dowiedz się więcej

Zdrowie i bezpieczeństwo

Zapewnij sobie i innym bezpieczeństwo podczas podróży.
Dowiedz się więcej

Komfort na pokładzie

Nasze autobusy wyposażone są w duże i wygodne siedzenia, toaletę, sieć Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne.
Usługi na pokładzie

Aplikacja mobilna

Dzięki naszej aplikacji możesz szybko i wygodnie kupić bilet oraz łatwo zarządzać rezerwacją.
Więcej o aplikacji FlixBus

Na tej stronie znajdziesz:


Przystanki w Jasło

Uwaga: Twój bilet będzie zawierał najbardziej aktualne informacje adresowe.

Odkryj wszystkie kierunki podróży

Często Zadawane Pytania

1 przystanek autobusowy . Możesz sprawdzić lokalizację na mapie na tej stronie.
Jasło - Kupienie biletu autobusowego do tego miasta z FlixBusem jest naprawdę proste: możesz zarezerwować online na naszej stronie internetowej, wybierając po prostu miasta wyjazdu i przyjazdu oraz datę podróży. Najlepszym sposobem na znalezienie tanich biletów jest jednak użycie darmowej aplikacji FlixBus, wtedy będziesz mieć bilet zawsze przy sobie!
Korzystanie z biletu FlixBus na przejazd do miasta Jasło jest proste! Jeśli bilet zarezerwowano online, na pewno masz na mailu PDF z potwierdzeniem rezerwacji zawierającym kod QR, który służy jako bilet autobusowy. Jeśli zamiast tego dokonałeś rezerwacji przez aplikację FlixBus, Twój bilet zostanie tam automatycznie zapisany. W obu przypadkach nie ma potrzeby drukowania biletu: wystarczy pokazać go kierowcy i już można wsiadać do autobusu, usiąść wygodnie i zrelaksować się.
Możesz zarezerwować miejsce siedzące na trasie do miasta Jasło podczas dokonywania rezerwacji. W zależności od dostępności, możesz wybrać swoje miejsce spośród kilku kategorii, w tym takie z widokiem na panoramę - zapewniające lepszy widok podczas podróży, fotele ze stolikiem - zapewniające większy komfort oraz fotele z łóżkiem - idealne do spokojnej podróży. Sprawdź nasz cennik rezerwacji miejsc, aby uzyskać więcej informacji.
Oferujemy kilka metod płatności, aby bezpiecznie kupić bilet. Możesz wybierać spośród płatności kartą, szybkim przelewem, Paypal, Google Pay i wiele innych. Po wejściu do sekcji płatności, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne opcje i wybrać tą preferowaną. Jeśli masz trudności z płatnościami, sprawdź naszą stronę pomocy dotyczącą płatności. Jeśli kupujesz bilet autobusowy na pokładzie lub w punkcie sprzedaży, masz również możliwość zapłacenia gotówką.

Jasło - informacje turystyczne

Jasło - informacje ogólne

Położone w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim Jasło, to niewielkie, liczące ok. 35 tys. mieszkańców miasteczko. Otoczone jest trzema rzekami (Jasiołka, Wisłoka, Ropa) i uznawane za bardzo malownicze i jedno z najpiękniejszych w regionie (a przy okazji jedno z najstarszych). To właśnie tu mieszkał wynalazca lampy naftowej Ignacy Łukasiewicz. Warto nadmienić, ze już przed I wojną światową Jasło uznawane było za jedno z piękniejszych miast Galicji. Dziś, biorąc pod uwagę skalę wojennych zniszczeń, ciężko o ślady dawnego dobrobytu. Można powiedzieć, ze miasto powstało na nowo i zachwyca przyjezdnych w nieco inny sposób. Zabytkowe kamienice, rynek główny, park miejski oraz podkarpacka kuchnia sprawiają, ze miasto cieszy się dużą popularnością w regionie. Co ciekawe, Jasło nazywane jest „Stolicą Polskiego Wina” dzięki odbywającym się tu co roku, w sierpniu międzynarodowym dniom tego popularnego trunku. Warto wspomnieć również o pobliskich dobrach natury gwarantujących piękne widoki i możliwości wypoczynku – Jasło stanowi bowiem bardzo dobre miejsce wypadowe na Beskid Niski oraz Pogórze Ciężkowickie.

Jasło - zabytki

W Jaśle znajduje się kilkanaście interesujących zabytków, z których kilka bezwzględnie należy odwiedzić, spędzając swój wolny czas w tym urokliwym mieście. Jednym z nich jest powstały w XVII wieku Pałac Sroczyńskich. W połowie XIX wieku został on odnowiony w stylu angielskiego gotyku. Uroku temu miejscu dodaje malownicze, parkowe otoczenie. To właśnie tutaj Ignacy Łukasiewicz założył pierwszą destylarnię ropy naftowej na świecie. Wychowywał się tu z kolei Henryk „Hubal” Dobrzański. Kolejnym ważnym miejscem w Jaśle jest Rynek Miejski, który zwraca uwagę turystów przede wszystkim zabytkowymi kamieniczkami, które po II wojnie światowej zostały odbudowane. W jednej z nich mieściła się apteka Łukasiewicza, co oczywiście zaznaczone zostało pamiątkową tablicą. A skoro już o kamienicach mowa... Warto zobaczyć jedną z nich znajdującą się przy ul. Floriańskiej. Wyróżnia ją to, że nie została wyremontowana po II wojnie światowej, w związku z czym do dzisiaj można odnaleźć na niej ślady po pociskach. Warto wspomnieć również o zabytkowych budynkach sakralnych: XV-wiecznej Kolegiacie pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, XIX-wiecznym Kościele pw. św. Stanisława BM oraz Klasztorze Sióstr Wizytek. Na uwagę zasługuje również pochodząca z 1770 r. Figura św. Jana Nepomucena, znajdująca się przy miejskim rynku oraz zlokalizowany w parku miejskim, pochodzący z 1899 r. Pomnik Tadeusza Kościuszki.

Jasło - kultura i historia

Pierwsze wzmianki na temat Jasła odnotowano w średniowiecznym zabytku, opiewającym Mircalu Sancti Stanislai. Dokument z 1262 roku nadał osadzie Jasiel przywilej skarbowy i sądowy (osada ówcześnie nazywana była Jasiel lub Jasioł). Znajdowało się tutaj w XIII wieku jedno z najważniejszych małopolskich targowisk. Prawo niemieckie zostało miasteczku nadane w 1365 r., z kolei w następnych latach połączono królewską i zakonną część miasta. Kilkukrotne okupacje miasta w latach 1648-1772 doprowadziły do jego upadku — zostało ono doszczętnie zrujnowane. W drugiej połowie XIX wieku autonomiczne miasto Jasło rozpoczęło okres swojego rozwoju. Pojawiły się obiekty użyteczności publicznej, powstał Park Miejski. Co ciekawe, w roku 1900 miasto odwiedził Franciszek Józef — cesarz Austro-Węgier. Dramat II wojny światowej był dla Jasła szczególnie dotkliwy we wrześniu i październiku 1944, kiedy nasilił się niemiecki terror i akcje wysiedleńcze. Wysadzono wtedy w powietrze zarówno budynki użyteczności publicznej, jak i prywatne domy. W wyniku tych działań Jasło zostało zniszczone w 97%. Po wojnie miasto zostało odbudowane. Dziś, to miejsce z długą, bogatą i bardzo trudną historią w dużym stopniu odzyskało swój blask, stając się jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów zakątków Podkarpacia.

Jasło - ciekawe informacje

Pobyt w Jaśle to świetna okazja do tego, aby spróbować regionalnej kuchni. Kulinaria Podkarpacia pozostają do dziś pod dużym wpływem kuchni łemkowskiej oraz ukraińskiej. Wiele tutejszych potraw bazuje na kaszach, kapuście, ziemniakach, cebuli, pieczywie i śmietanie. Tradycyjne potrawy to m.in. fuczki – zapiekane z serem placuszki z masy ziemniaczanej, hałuszki – podawane z mlekiem i masłem kluseczki z tartych ziemniaków z jajkiem czy proziaki – mączne placki, pieczone na kuchennej płycie i podawane często w towarzystwie śmietany. Do specjałów regionu należą również gołąbki i pierogi (często w wersji z ziemniakami, serem lub kaszą) oraz staropolski żur. Pisząc o kulinariach regionu, nie można nie wspomnieć o bogatych tradycjach winiarskich Jasła. Przez miasto przebiega bowiem Jesielski Szlak Winny, na który składa się 16 winnic. Co roku, w ostatni weekend Sierpnia odbywają się w mieście Międzynarodowe Dni Wina, będące jednocześnie świętem ziemi jasielskiej. Poza degustacją wina mają wtedy miejsce liczne imprezy kulturalne i różnego rodzaju atrakcje. Najbardziej zagorzali miłośnicy tego trunku mogą odwiedzić natomiast winnicę „Jasiel” położoną w znajdującej się nieopodal Jareniówki.

Jasło - okolice

Jasło to nie tylko zabytki! Znajduje się tu również mnóstwo interesujących miejsc wartych odwiedzenia, dzięki czemu ciężko się w tym mieście nudzić. Zacznijmy od… geologii. Jednym z ciekawszych miejsc są bowiem wapienie jasielskie, czyli popularne Jasielskie Skałki. Nieopodal terenu rekreacyjnego „Przystanek Kwiatowa” znajduje odsłonięcie geologiczne z kompleksu piaskowców, łupków i wapieni jasielskich. Kolejnym ważnym punktem na mapie Jasła jest powstały z końcem XIX wieku Park Miejski z imponującą fontanną, pomnikiem Kościuszki, płytą ku czci Nieznanego Żołnierza i glorietką – drewnianą altaną z wizerunkiem Eola – bożka wiatrów. Parki Miejski cieszy się dużą popularnością wśród spragnionych relaksu mieszkańców Jasła. Kolejnym ciekawym miejscem jest znajdujące się nieopodal głównego rynku Muzeum Regionalne, gdzie podziwiać można eksponaty związane z historią i kulturą regionu – obrazy, rzeźby, stroje ludowe czy numizmatykę. Warto wybrać się również do tamtejszego Obserwatorium Astronomicznego. Jest to jedno z trzech największych tego typu obserwatoriów w Polsce. Interesującym miejscem w Jaśle jest również powstały w 1784 r. Stary Cmentarz, gdzie znajdują się XIX-wieczne, monumentalne grobowce oraz Kirkut, czyli znajdujący się na ul. Floriańskiej, XIX-wieczny cmentarz żydowski.

Autobusy jadące do miasta Jasło

Jasło - Dlaczego warto wybrać FlixBus na ten przejazd

Niezależnie od tego, dokąd podróżujesz, podróż autobusem jest zawsze lepszym i bardziej zrównoważonym wyborem niż innymi środkami transportu (w przeliczeniu na osobę/km podróż autobusem jest bardziej przyjazna dla środowiska niż jazda samochodem, lot, a w niektórych krajach nawet podróż pociągiem). Dodatkowo, podczas podróży FlixBusem możesz zrekompensować emisję CO₂, klikając pole kompensacji CO₂ podczas rezerwacji biletu, pomagając planecie i wspierając nas w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju! Zapłać za swój bilet osobiście w jednym z naszych punktów sprzedaży (akceptowana gotówka lub karta) lub zarezerwuj na naszej stronie internetowej lub aplikacji płacąc bezpiecznie kartą kredytową, PayPal lub Google Pay. Następnie możesz cieszyć się naszymi usługami na pokładzie, w tym Wi-Fi, dużą ilością miejsca na nogi, wygodnymi fotelami i gniazdkami elektrycznymi.

Udogodnienia

Zarezerwuj miejsce podczas rezerwacji biletu FlixBus do miasta Jasło online lub w aplikacji. Niezależnie od tego, czy pragniesz ciszy i spokoju, czy też chcesz usiąść obok przyjaciół, mamy opcje odpowiednie dla każdego. Wybierz klasyczny fotel lub siedzenie przy stoliku, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do pracy lub relaksu. Możesz również wybrać panoramiczne siedzenie z przodu autobusu, aby uzyskać wspaniały widok lub zarezerwować wolne miejsce obok siebie, aby cieszyć się dodatkową przestrzenią. Nie musisz się martwić, co spakować podczas podróży z FlixBusem, ponieważ oferujemy bagaż podręczny i bagaż główny dla każdego podróżnego wliczone w cenę biletu. Zapakuj swój bagaż i udaj się na swoje miejsce, aby w pełni wykorzystać nasze usługi pokładowe, w tym Wi-Fi dostępne w większości autobusów. Wszystkie nasze autobusy są wyposażone w toalety i gniazdka elektryczne, więc możesz usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.


Usługi na pokładzie zależne są od dostępności